کد خبر : 737
تاریخ انتشار : پنجشنبه 29 اسفند 1398 - 11:17

اخرین جلسه شورای عالی کار برای حداقل مزد بازهم به نتیجه نرسید

اخرین جلسه شورای عالی کار برای حداقل مزد بازهم به نتیجه نرسید

به گزارش بازتا ب خبر، دویست و هشتاد و نهمین نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور استخدامی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان از ساعت 16 چهارشنبه در محل وزارت کار آغاز

به گزارش بازتا ب خبر، دویست و هشتاد و نهمین نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور استخدامی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان از ساعت 16 چهارشنبه در محل وزارت کار آغاز شد و با گذشت بیش از 8 ساعت مذاکره بی نتیجه پایان یافت.

ادامه بررسی تعیین حداقل مزد سال 99 به جلسه 290 شورای عالی کار در روز پنج شنبه 29 اسفند 98 موکول شد.

تعیین حداقل مزد سال 99 برای کارگران مشمول بیمه تامین اجتماعی در سال 1399 در این نشست بر اساس دو معیار تامین حداقل معیشت خانوار کارگری، نرخ تورم و قدرت پرداخت کارفرمایان تعیین خواهد شد.

نرخ تورم سالانهمنتهی به بهمن 98 بر اساس گزارش مرکز آمار ایران 37 درصد و حداقل هزینه معیشت خانوار کارگری با 3.3 نفر ماهانه 4.9 میلیون تومان برآورد شد.

حداقل مزد کارگران در سال جاری یک میلیون 517 هزار تومان بود.

تعیین حداقل دستمزد کارگران برای بیش از 13 میلیون کارگر بیمه شده تامین اجتماعی و کارفرمایان کشور مهم است، زیرا 80 درصد کارگران در محدوده حداقل مزد حقوق می‌گیرند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار