کد خبر : 6078
تاریخ انتشار : شنبه 12 تیر 1400 - 14:23

سهم ۹۴درصدی گروه فولادمبارکه از تولید ورق گرم کشور در ۲ ماهه اول ۱۴۰۰

سهم ۹۴درصدی گروه فولادمبارکه از تولید ورق گرم کشور در ۲ ماهه اول ۱۴۰۰
عملکرد ماهانه شرکت‌های فولادساز کشور در زمینه تولید انواع محصول طی ۲ ماه اول ۱۴۰۰ منتشر شد و بر اساس آن، بیشترین حجم تولید محصول فولادی مربوط به ورق گرم به میزان یک میلیون و ۲۵۶ هزار و ۵۴۶ تن بوده است و گروه فولاد مبارکه سهم ۹۴ درصدی از این میزان تولید را در اختیار دارد.؛

به گزارش بازتاب خبر به نقل از ایراسین, شرکت جهان فولاد سیرجان در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ توانسته است میلگرد به میزان ۴۷هزارو۳۷۳تن تولید کند. فولاد آذربایجان نیز طی مدت یادشده توانست میلگرد به مقدار ۸۱هزارو۹۲۱تن به تولید برساند.

شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین فولادساز ایرانی، در ۲ ماهه اول امسال در سبد محصولات خود میلگرد به مقدار ۸۱هزارو۹۲۱تن، تیرآهن به مقدار ۱۴۷هزارو۷۳۰تن، کلاف ۳۵هزارو۲۹۳تن، شمش کالایی ۱۲۲هزارو۲۸۰تن، ریل ۱۱هزارو۴۰۰تن و سایر محصولات را به مقدار ۲هزارو۷۶۲تن جای دهد.

فولاد اکسین نیز در فروردین و اردیبهشت امسال توانسته است ورق عریض به میزان ۱۵۱هزارو۲۰۶تن تولید کند.

شرکت فولاد آلیاژی ایران در سبدمحصولات خود ۳ نوع کالا را جای داده است به این شکل که تسمه و کلاف آلیاژی– مهندسی ۵هزارو۴۲۸تن، چهارگوش و سایر آلیاژی-مهندسی به مقدار ۸هزارو۶۹۵تن و میلگرد آلیاژی- مهندسی نیز به میزان ۴۹هزارو۶۶۴تن تولیدکند.

فولاد بناب و فولاد خراسان و فولاد کویر نیز به ترتیب توانستند میلگرد به مقدار ۹۹هزارو۹۲۴تن، ۱۰۴هزارو۴۷۰تن و ۱۵۳هزار و ۸۷۴تن تولید کنند.

گروه فولاد مبارکه نیز به عنوان بزرگترین تولیدکننده در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا طی فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ توانست در زمینه تولید ورق گرم و سرد رکوردهای قابل قبولی را به ثبت برساند. به این شکل که در فولاد سبا ورق گرم به مقدار ۲۵۰هزارو ۸۶۰تن به تولید رسید. در مجتمع فولاد مبارکه نیز ورق گرم به میزان ۹۳۵هزارو۶۸۶تن و ورق سرد ۲۶۷هزارو۵۵۳تن را به تولید برساند و ثبت کند.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران در مدت یادشده ۴ محصول را درسبد تولید خود داشت. تیرآهن به میزان ۸هزارو۲۴۲تن، میلگرد۴۸هزارو۲۷۵تن، کلاف ۸هزارو۸۵۰تن و لوله به مقدار۲هزارو۲۵۷تن تولید کرد.

نورد و لوله اهواز در فروردین و اردیبهشت توانست ورق گرم به میزان ۷۰هزارتن تولید کند.

شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری نیز در ۲ ماهه اول ۱۴۰۰ موفق شد تولید ۴۸هزارو۳۱۸تن ورق گالوانیزه را به ثبت برساند.

در مجموع با نگاهی بر میزان محصولات فولادی تولید شده در کشور، مشاهده می‌شود که بالاترین حجم تولید شده مربوط به ورق گرم با رقم یک میلیون و ۲۵۶هزارو۵۴۶تن بوده است و بعد از آن نیز میلگرد با تولید ۶۰۷هزارو۳۱۷تن در جایگاه دوم قرار گرفته است. در این میان گروه فولادمبارکه با تولید یک میلیون و ۱۸۶هزارو۵۴۶ تن از کل ورق گرم تولید شده در کشور، سهم ۹۴.۴۲درصدی این محصول را به خود اختصاص داده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار